Zajímavosti ze světa jukeboxů

Majáles je za námi. Těšíte se na další?

2. května 2014 v 9:11 | Klarík |  Tipy
Majáles jako ryze studentský festival se vždy řadil mezi mé nejoblíbenější, letošní jubilejní ročník doprovázen mnohými změnami a inovacemi byl nicméně velkým překvapením.Nebudu vás ale dlouho napínat, dle mého názoru se letos majáles opravdu povedl a dostál svému přízvisku Majáles-nejlepší den v roce. Mouchy by se samozřejmě našly, tak jako vždy. Například naprostá absence odpadkových košů na akci, které se účastní tiséce lidí je mírně iritující. No vážně, celkově jsem viděla asi tři, čtyři koše, hlavně tedy díky tomu, že kolem nich byla nakupena obrovská hromada.


Dalším velkým překvapením byly čipové náramky, které měly urychlit proces nákupu a limitovat tak nekonečné fronty. Nebudeme si nic nalhávat :) od začátku se mi tento nápad příliš nezamlouval, nicméně výsledek byl vcelku přijatelný. Nabití a platby probíhaly vesměs v pořádku, i když čip jste mnohokrát museli přiložit dvakát či třikrát takže jste placením stejně strávili čas úměrný času hledání drobných. Věřím ovšem, že pro obsluhu byl tento způsob příjemnější. Největší zádrhel jsem původně viděla v navrácení částky, která vám na náramku zbyde. Osobně jsem tuto operaci zvládla asi za 5 minut nadcházející ráno, ale věřím, že v případě kdy zůstatková částka představuje 10 či 20 korun, nechávat si posílat zpět takovou sumu se nevyplatí a z náramků se rázem stává zlatý důl.

Na druhou stranu co se týče hudebníh vystoupení, moje spokojenost nemůže být větší. Témeř každý koncert byl nabitý enegií počínaje od Skyline ( zpěvačka Marka Rybin geniální, i když mírně šílená :) ), UDG (nicméně přání aby každý kluk vzal na ramena nejbližší holčinu na celou jejich písničku, si vážně mohli odpostit; tímto se neznámému chlapci upřímně omlouvám :) ), dokonce i Prago Union. Přestože největší lákadla byla nachystána na večer, kvalitní hudbu jsme si mohli poslechnout celý den, samozřejmě vyvrcholení v podobě kapely Chinaski ( v mém případě smíšené s Horkýže Slíže) bylo báječné. Jediným problémem snad bylo, že stihnout se jednoduše nedalo vše.

Krátce a stručně, zážitek skvělý. Zmínit musíme také volbu krále a královny majálesu ( no příště se snad zadaří lépe) a studenstské stánky, které byly připraveny a obsluhovány na jedničku. Při vzpomínce na areál Stromovky se mi sice zastesklo ale Majáles jako takový na svém kouzle nic neztratil.

Zúčastnili jste se také této studenstské slavnosti? Jak se vám líbila? Těším se na veškeré názory, připomínky a tak :)

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Zúčastnili jste se někdy festivalu Majáles?

Ano
Ne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama